Нариси новітньої історії України. Книга 4. Україна в системі імперії: від тоталітарної диктатури до перебудови

Виробник: ФОП Філюк
Код Товару: Ф00013
Нариси новітньої історії України.  Книга 4. Україна в системі імперії: від тоталітарної диктатури до перебудови
380 грн.

  • Наявність: Є в наявності
    Авторський колектив: Русначенко А. М.
    Загальна редакція: Русначенко А. М.
    Тип видання: монографія
    Видання: Видавець О. Філюк.
    Рік видання: 2017
    Кількість сторінок: 478
    Формат: А5, 60*84 1/16
    Обкладинка: тверда
    Переглянути зміст книги


Твір Анатолія Русначенка є спробою дати власне цілісне бачення новітньої української історії, від початку ХХ століття, революції 1914-1923 рр., до сучасності. Погляд автора — україноцентричний, але він не оминає східно — і центрально-європейської перспективи. Для здійснення цієї мети дослідник послідовно використовує дві парадигми: тоталітаризму й імперії, що в тій чи іншій мірі притаманні і його попереднім викладам. В центрі уваги — український народ у його взаємовідносинах з сусідами в Україні і поза її межами в добу революцій, її, України, нової колонізації совєтською імперією і постколоніального розвитку.

Автор вказує на витоки комунізму і більшовизму в Росії і спроби перенести їх на український грунт, які призвели до жахливих наслідків у вигляді російсько — українських війн, голодоморів, колективізацій і депортацій населення.

Аналізується національна політика більшовиків в Україні у вигляді українізації, а потім шаленої совєтізації, зокрема, і через русифікацію, з погромом інтелігенції і національної культури до ІІ Світвої війни і після неї.

Монографія вигідно вирізняється від інших таких узагальнень тим, що автор в своїй праці приділяє багато місця високій культурі, церкві, пише і про національні меншини, у книзі аналізується й соціальний, національний склад компартії в Україні. Стосовно першої, то автор прагне показати вплив імперської політики на культуру в Україні того часу. Охоплено найважливіші історичні події на всіх українських етнічних землях, зокрема події Світової війни, української революції середини століття, національно — визвольний рух в наступні десятиліття, економічну і соціальну політику, спроби деколонізації і соціально-економічного розвитку країни після 1991 р. Не оминає дослідник і того, як ставилися люди до дій влади в той час, середовище самої влади в Україні, її характер. Також автором висвітлюються події "помаранчевої" революції, "революції гідності" 2013 — 2014 років.

Монографія складається з нарисів у вигляді кількох книг, які є результатом читаного нормативного курсу і може бути посібни

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Рекомендовані товари